Automatyka budynkowa

Jak działa inteligentny dom?

Oferujemy autoryzowane wdrożenia oraz instalacje Systemu Inteligentnego Budynku FIBARO.

System ten jest najdoskonalszym rozwiązaniem automatyki budynkowej. Instalacja nie wymaga układania kilometrów kabli, ponieważ działa ona bezprzewodowo. Za pomocą jednej centrali można osłużyć do 230 urządzeń w sieci. Nie potrzebuje przewodu neutralnego, aby prawidłowo sterować oświetleniem typu LED.

Sam sprawdza i monitoruje stan poszczególnych urządzeń, a w razie potrzeby informuje o wystąpieniu zdarzenia. Jako jedyny na rynku zna dokładne położenie otwarcia rolety, markizy, itp. Automatycznie się uaktualnia. Sam robi kopie zapasowe ustawień na zewnętrzne serwery. Elementy zasilane bateryjnie ze sporym wyprzedzeniem zaczną przypominać się o wymianie baterii.

Posiada bardzo prosty interfejs konfiguracyjny, za pośrednictwem którego w dowolnej chwili możesz zmienić zależności, sceny i całą inteligencje systemu z dowolnego komputera, bez specjalistycznego oprogramowania, bez potrzeby wzywania serwisu.

Umożliwia integrację z istniejącym systemem alarmowym. Każdy element systemu może działać niezależnie od centrali. W przypadku uszkodzenia centrali, gdy system wykryje np: pożar, każdy element samoistnie podejmie decyzje o otwarciu rolet, okien, drzwi, uruchomieniu oddymiania, itd. Do zdalnego zarządzania nie wymaga połączenia vpn ani stałego adresu IP.

Zapraszamy do obejrzenia przykładowej instalacji w naszej firmie.